Менеджмент

Що таке ейдетика та як вона може допомогти проектному менеджеру?

Ейдетика – тип пам’яті, який утримує і запам’ятовує образи в голові. Простими словами – це образне мислення. Сьогодні в статті розберемо, як же така методика може допомогти в проектному менеджменті та що для цього необхідно.

Користь ейдентики

Ейдетика розвиває креативність і гнучкість. Для керівника це може бути корисно в наступному:

  • Швидко адаптуватися під обставини й приймати рішення;
  • Тримати в голові великий обсяг інформації;
  • Креативно підходити до роботи й вирішення завдань;
  • Пам’ятати багато цифр, дат, імен і посад;
  • Бути учнем.

У команді можна тренувати ейдетично пам’ять спільно. Є багато вправ, наприклад:

Виконуйте рутинні дії недомінуючою рукою: чистіть зуби, тримайте ложку, малюйте. Правша – лівою, лівша – правою.

Спробуйте запускати час від часу вільний асоціативний ряд. Відштовхуючись від будь-якого способу (особа перехожого, слово в книзі, квітковий аромат або звуки музики), дозвольте своєму мозку генерувати зорові образи й структури на свій розсуд.

Для цієї вправи треба уявити себе в різних професійних ролях. Будь-яке явище професіонали досліджують в залежності від свого професійного інтересу. Наприклад, досліджуйте ‘корабель’ з точки зору капітана, інженера або турагента.

Банальні п’ятихвилинки під час мітапу будуть дуже корисні. Одна вправа в день, командна гра допоможуть і сфокусувати колектив на завданні, і взагалі прокинутися і включити мізки.

Також є багато додатків, які тренують мозок: Elevate, Lumosity, Memorado, Neuronation. Підвищувати свою концентрацію, покращувати пам’ять можна навіть дорогою на роботу або на перерві.

Наш мозок – це м’яз, який потрібно постійно тренувати. З віком образне мислення звужується, поступаючись місцем логічному. Але це не означає, що все втрачено. Вправи допомагають качати мозок, розвиватися і дивитися на предмети під іншим кутом.

Вернуться к списку