Оптимізація штату компанії

Повністю заповнений штат працівників зовсім не означає, що команда працює ефективно. Часто рекрутери вихваляються тим, що у них всі позиції в штатному розписі укомплектовані і їх робота виконана на 100%. Якщо розглядати роботу рекрутера, як людини, що заповнює дірки в штатному розкладі людьми, тоді твердження про те, що він відмінно попрацював, справедливе.

Але для власника бізнесу найбільш важливим є не те, скільки людей працює в компанії, а те, яка від них користь. У мережі часто можна зустріти історії про те, що хтось звільнив 30% штату, а результати компанії не змінилися. Такі новини, з одного боку веселять і зацікавлюють, а з іншого – змушують задуматися: а що, якщо в моєму бізнесі ситуація аналогічна, а я про це не знаю?

Те, що в компанії укомплектований штат працівників, не означає, що команда працює ефективно.

Для розвинутих компаній характерні часті внутрішні ротації працівників: підвищення, зниження, звільнення, набір і т. д. Це дозволяє компанії стрімко розвиватися. Хтось переріс свою посаду і йому потрібно дати шанс проявити себе на вищому рівні. Хтось системно не справляється зі своїми обов’язками, і потрібно вирішити, навчати співробітника або звільняти. Хтось працює “за своїми правилами”, і потрібно прийняти рішення, адаптувати його до нових правил, або краще запропонувати йому реалізувати свій потенціал в іншій компанії.

Всі ці питання регулярно постають перед керівниками й власниками бізнесу. Для того, щоб якісно приймати рішення щодо персоналу, власнику потрібно спиратися на факти.

Для цього існують інструменти атестації персоналу, що дозволяють в залежності від запиту відповісти на те чи інше запитання. Набагато складніше, коли власнику до кінця невідомо, хто працює добре, а хто ні. Чий потенціал реалізується на повну, а хто вже перевищив ліміти своїх компетенцій.

Найчастіше це відбувається, коли відсутня налагоджена система збору даних про співробітників та їх результати. Для цього застосовується оптимізація штату з метою або вивільнення коштів з бюджету на персонал без зниження ефективності (звільнили частину команди – результат не змінився), або оптимізація штату з метою підвищення командної результативності (ефективні ротації й делегування).

 

За якими показниками ефективності ми визначаємо, що штат працює оптимально:

 

  • Частка реалізації потенціалу співробітників. Розраховується як співвідношення кількості співробітників з реалізованим потенціалом (ті, у кого немає в арсеналі компетенцій, які не реалізуються в компанії) до загальної кількості співробітників.
  • Частка співробітників, які відповідають професійним компетенціям. Розраховується як співвідношення кількості співробітників, які успішно пройшли професійну атестацію, до загальної кількості співробітників.
  • Ефективність штату. Розраховується як співвідношення прибутку, що генерується компанією в місяць, до кількості відпрацьованих людино-годин на місяць.
  • Рентабельність утримання співробітників. Розраховується як співвідношення витрат на утримання одного співробітника в місяць (система компенсацій і пільг, сукупної винагороди, програм лояльності) до ефективності штату, помноженої на середню кількість відпрацьованих годин на місяць на одну людину.

Залишити заявку
Відгуки

Кондитерська компанія на ринку вже 25 років і ми прагнемо до постійного розширення збуту. Треба було вивчити кондитерський попит в Дніпрі і Києві і за цим я звернувся в 4E Consulting.

Команда провела колосальну роботу і на черзі вже нові контракти. Цього року наш бухгалтер йде на пенсію і протягом 7 днів знайшли гідну заміну.

В цілому, залишився задоволений виконаною роботою і можу з упевненістю рекомендувати 4E Consulting іншим компаніям.

У 2017-2018 розширили сітку наших медіа-носіїв і зіткнулися з проблемами масштабування. Звернулися в 4E Сonsulting і нам запропонували цілий комплекс конкретних кроків щодо поліпшення роботи. Почалося впровадження.

Ми змінили систему мотивації, структуру і бізнес-процеси у відділі продажів. Потім скорегували свою роботу супутніх відділів і побачили результати.

Задоволені співпрацею і рекомендуємо користуватися послугами компанії.

У нас був неефективний відділ продажів. Сейлзи “щось” робили, а результати не росли. Команда 4E Сonsulting провела діагностику.

Через 30 днів отримали план, що складається з 100 поліпшень, для нашого відділу продажів. Ми підібрали оптимальні варіанти і почали впроваджувати.

Зараз нові вакансії закриваємо за 7 днів, а ефективність селзів зросла на 60% +. З упевненістю можемо рекомендувати 4E Consulting.

Був момент, коли не продавали франшизи, а фултайм займалися внутрішніми процесами. Компанія почала буксувати, а тому звернулися в 4E Consulting, щоб створити свій відділ продажів франшиз.

Команди FreshLine і 4E проводили щотижневі спринти. За рік створили відділ продажів, пропрацювали всі процеси, воронку, лідогенерацію.

Ми приділили увагу і методикою презентації, побудували модель взаємодії з потенційними клієнтами. Завдяки рекомендаціям 4E вдалося отримати суттєві результати.

В роботі Департаменту з’явилося “вузьке місце”, яке треба було швидко знайти і усунути. За рекомендацією Олега Дробота я звернувся в компанію 4E Consulting, яка до цього вже реалізувала проекти в Харківській міській раді.

Мені запропонували рішення – провести аудіювання 3-х співробітників, яких я вважав вузьким місцем. В результаті отримав 200-сторінковий звіт з описом актуальної проблеми і варіантами її вирішення.

Якщо сказати коротко про роботу 4E Consulting, то – це дорого, якісно, швидко і клієнтоорієнтовано.

Комунальний заклад «Офіс реформ Харкова» створено недавно і у нас був запит на побудову організаційної структури всередині компанії.

Ми звернулися за допомогою в 4E Consulting, щоб провести фасилітації нашої команди, визначити її основні цінності і зрозуміти, які бізнес-процеси відбуваються всередині.

Разом з командою 4E Consulting нам вдалося провести 2-ухдневную стратсессію і усвідомити глибинні інсайти і точки росту. Чи задоволені роботою і рекомендуємо до співпраці.

В цьому році ми стали клієнтами 4E Consulting. Нам треба було визначити цілі і стратегію розвитку комунального підприємства на найближчі 5 років. Провівши стратсессію, залишилися задоволені професійним підходом Олександра Киценко і його команди.

4E Consulting – це завжди структура, зрозумілий виклад суті проблеми і пропозиції щодо її вирішення. Зайвий раз переконуюся, що можна робити все самим і розраховувати на якісь зміни, а можна звернутися до професіоналів і отримати гарантований результат.

Провідна консалтингова компанія
Ми, 4E CONSULTING. Компанія, яка оптимізує роботу підприємств, підвищуючи їх ефективність. Наша мета — розвивати середній та великий бізнес України.

Основна наша перевага в тому, що ми розвиваємо бізнес комплексно. У нашій команді є експерти в стратегічному менеджменті, продажах, маркетингу, бізнес-аналізі, фінансах та юриспруденції.

Співпрацюючи з нами, вам не потрібно буде шукати підрядників в різних галузях.