Оптимізація витрат на персонал

Витрати на персонал є однією з ключових статей витрат кожної компанії. Найчастіше говорять, що витрати на персонал насправді є інвестиціями, але як саме ці кошти будуть повертатися, власникам бізнесу сказати складно. У структурі витрат на персонал виділяють безпосередньо фонд заробітної плати (ФЗП) і непрямі інвестиції (оренда приміщення, компенсації, пільги, тощо).

Часто власники чують, що вони або недоплачують персоналу (як правило, від підлеглих), або що вони переплачують співробітникам (як правило, від своїх колег або партнерів). Так чи інакше, витратами на персонал необхідно керувати. Для цього в першу чергу необхідно розробити систему мотивації, яка залежатиме від результату.

Якщо винагорода співробітника прив’язана до досягнення результату, мотивація прозора та зрозуміла для виконавця, тоді вона надихає співробітника досягати великих результатів за більшу винагороду. Водночас ця система мотивації повинна враховувати зниження виплати у разі недосягнення планового результату.

З цим у співробітників складніше – ніхто не хоче заробляти менше. Наприклад, всім менеджерам з продажу подобається отримувати винагороду від результату, але нікому не подобається не отримувати гроші за його відсутність. Збалансовані, оптимізовані витрати на персонал є необхідною умовою стабільного розвитку. Тому критично важливо знизити неефективні витрати на персонал вже сьогодні, для того, щоб ефективніше ними керувати вже завтра.

За якими критеріями ми розуміємо, що витрати на персонал є оптимальними:

  • Рентабельність фонду оплати праці. Розраховується як співвідношення фонду оплати праці в місяць до місячного виторгу.
  • Гнучкість системи мотивації. Фонд оплати праці повинен бути збалансований шляхом поділу на постійну і змінну частину. Чим більша перемінна частина фонду оплати праці, тим більш гнучкою є система винагороди. Це критично важливо, якщо компанія потрапляє в так звані “ями”, коли місячний виторг різко знижується. У таких випадках, якщо система матеріальної мотивації буде негнучкою, фонд оплати праці буде займати до 40% у загальній структурі витрат, а його рентабельність знижуватиметься до 0. Розраховується даний показник як співвідношення різниці загального фонду оплати праці в місяць з постійною частиною фонду оплати праці в місяць до загального фонду оплати праці в місяць.
  • Ступінь відхилення фонду оплати праці від ринку. Даний показник розраховується для кожної посади в компанії на підставі аналітики ринкового рівня заробітних плат. Розраховується як відношення поточного рівня заробітної плати в компанії до ринкового рівня заробітної плати посади.

Що ми робимо для оптимізації витрат на персонал:

  • аналіз конкурентоспроможності заробітних плат посад вашої компанії на ринку праці;
  • адаптацію вашого фонду оплати праці під умови ринку без збільшення навантаження на постійний фонд оплати праці;
  • виділення ключових показників ефективності посад для розробки гнучкої системи матеріальної мотивації;
  • розробку системи мотивації на підставі KPI;
  • підвищення рентабельності фонду оплати праці;
  • скорочення частки фонду оплати праці в чистому прибутку компанії.

Залишити заявку
Відгуки

Кондитерська компанія на ринку вже 25 років і ми прагнемо до постійного розширення збуту. Треба було вивчити кондитерський попит в Дніпрі і Києві і за цим я звернувся в 4E Consulting.

Команда провела колосальну роботу і на черзі вже нові контракти. Цього року наш бухгалтер йде на пенсію і протягом 7 днів знайшли гідну заміну.

В цілому, залишився задоволений виконаною роботою і можу з упевненістю рекомендувати 4E Consulting іншим компаніям.

У 2017-2018 розширили сітку наших медіа-носіїв і зіткнулися з проблемами масштабування. Звернулися в 4E Сonsulting і нам запропонували цілий комплекс конкретних кроків щодо поліпшення роботи. Почалося впровадження.

Ми змінили систему мотивації, структуру і бізнес-процеси у відділі продажів. Потім скорегували свою роботу супутніх відділів і побачили результати.

Задоволені співпрацею і рекомендуємо користуватися послугами компанії.

У нас був неефективний відділ продажів. Сейлзи “щось” робили, а результати не росли. Команда 4E Сonsulting провела діагностику.

Через 30 днів отримали план, що складається з 100 поліпшень, для нашого відділу продажів. Ми підібрали оптимальні варіанти і почали впроваджувати.

Зараз нові вакансії закриваємо за 7 днів, а ефективність селзів зросла на 60% +. З упевненістю можемо рекомендувати 4E Consulting.

Був момент, коли не продавали франшизи, а фултайм займалися внутрішніми процесами. Компанія почала буксувати, а тому звернулися в 4E Consulting, щоб створити свій відділ продажів франшиз.

Команди FreshLine і 4E проводили щотижневі спринти. За рік створили відділ продажів, пропрацювали всі процеси, воронку, лідогенерацію.

Ми приділили увагу і методикою презентації, побудували модель взаємодії з потенційними клієнтами. Завдяки рекомендаціям 4E вдалося отримати суттєві результати.

В роботі Департаменту з’явилося “вузьке місце”, яке треба було швидко знайти і усунути. За рекомендацією Олега Дробота я звернувся в компанію 4E Consulting, яка до цього вже реалізувала проекти в Харківській міській раді.

Мені запропонували рішення – провести аудіювання 3-х співробітників, яких я вважав вузьким місцем. В результаті отримав 200-сторінковий звіт з описом актуальної проблеми і варіантами її вирішення.

Якщо сказати коротко про роботу 4E Consulting, то – це дорого, якісно, швидко і клієнтоорієнтовано.

Комунальний заклад «Офіс реформ Харкова» створено недавно і у нас був запит на побудову організаційної структури всередині компанії.

Ми звернулися за допомогою в 4E Consulting, щоб провести фасилітації нашої команди, визначити її основні цінності і зрозуміти, які бізнес-процеси відбуваються всередині.

Разом з командою 4E Consulting нам вдалося провести 2-ухдневную стратсессію і усвідомити глибинні інсайти і точки росту. Чи задоволені роботою і рекомендуємо до співпраці.

В цьому році ми стали клієнтами 4E Consulting. Нам треба було визначити цілі і стратегію розвитку комунального підприємства на найближчі 5 років. Провівши стратсессію, залишилися задоволені професійним підходом Олександра Киценко і його команди.

4E Consulting – це завжди структура, зрозумілий виклад суті проблеми і пропозиції щодо її вирішення. Зайвий раз переконуюся, що можна робити все самим і розраховувати на якісь зміни, а можна звернутися до професіоналів і отримати гарантований результат.

Провідна консалтингова компанія
Ми, 4E CONSULTING. Компанія, яка оптимізує роботу підприємств, підвищуючи їх ефективність. Наша мета — розвивати середній та великий бізнес України.

Основна наша перевага в тому, що ми розвиваємо бізнес комплексно. У нашій команді є експерти в стратегічному менеджменті, продажах, маркетингу, бізнес-аналізі, фінансах та юриспруденції.

Співпрацюючи з нами, вам не потрібно буде шукати підрядників в різних галузях.