Розробка системи управління корпоративними знаннями

Кожна компанія в ході своєї роботи й розвитку накопичує знання і досвід, які дозволяють їй вчитися на своїх помилках і з кожним днем ​​підвищувати ефективність своєї роботи. Носіями цих знань, як правило, є співробітники, які, власне, отримали та застосували досвід і знання.

Тобто з роками досвід осідає в головах ключових співробітників і ТОП-менеджерів. Оскільки мотиви, цінності й потреби співробітників змінюються, частина професіоналів вашої компанії приймуть для себе рішення з неї піти, забравши з собою накопичені знання і досвід для застосування або в іншій компанії, або у своєму бізнесі.

Нові співробітники, які прийдуть в компанію, повинні будуть набути власний досвід, а це означає, що компанія в деяких аспектах своєї роботи зробить крок назад, і чи зможе вона відновити попередню продуктивність, ще є відкритим питанням.

Система управління корпоративними знаннями дозволяє:

  • Організувати обмін цінними знаннями між співробітниками компанії, тим самим знизивши ефект “незамінності” окремих фахівців.
  • Системно вчитися новим співробітникам не на своїх помилках, а на чужих. Це підвищить швидкість адаптації нових співробітників і якість їх роботи в перші 3 місяці у 4 рази.
  • Якісно управляти накопиченим досвідом і будувати реалістичні прогнози на підставі ретроспективи.
  • Підготувати кадровий резерв на випадок підвищення співробітників або ротацій на рівні middle і TOP-менеджменту.

Кому довірити управління корпоративними знаннями?

Якщо компанія велика, то необхідно створити окремий підрозділ / департамент / проєкт, і його керівнику доведеться зберігати тісний контакт як з HR-ми, так і з іншими топ-менеджерами, для котрих важливі результати своїх співробітників.

Неефективне використання корпоративних знань часто призводить до величезних фінансових втрат. Наприклад, у 2018 році один з керівників програми з управління знаннями в великій IT-компанії зберіг роботодавцям більше $ 250 млн.

Що дає впровадження системи управління корпоративними знаннями?

У компанії росте не тільки швидкість та якість прийнятих бізнес-рішень, а й обсяг цінних знань. Міграції персоналу перестають глобально впливати на ці процеси.

Керівництво повинно усвідомити, що без правильно вибудуваної системи неможливий стабільний ріст компанії. “Недоотриманий прибуток”, про який говорять топ-менеджери, можна побачити на рахунках за умови правильного управління корпоративними знаннями.

Для вирішення цього завдання можна залучити наших експертів, які володіють:

  • умінням швидко вбирати чужі знання, ефективно застосовувати їх, а також транслювати свій досвід новій команді;
  • прокачаними організаційними здібностями й практичним досвідом в психології та IT;
  • системним мисленням, комунікабельністю й аналітичними здібностями.

Якщо в масштабах вашої компанії недоцільно утримувати цілий підрозділ, то завжди можна відібрати людей з перерахованими якостями серед персоналу. Це можна зробити завдяки використанню різних методів внутрішньокорпоративного маркетингу. Ними досконало володіють наші експерти.

Важливість створення системи управління корпоративними знаннями обумовлена ​​тим, що всі знання, що не описуються і не тиражуються, рано чи пізно застарівають і стають марними. Слідом за цим компанія починає буксувати у своєму розвитку.

Ми збільшимо активність, ініціативу й ентузіазм ваших підлеглих. Знання в компанії почнуть швидше поширюватися та набуватися, ними почнуть обмінюватися, в результаті чого ефективність виконання роботи буде вище ваших очікувань.


Залишити заявку
Відгуки

Кондитерська компанія на ринку вже 25 років і ми прагнемо до постійного розширення збуту. Треба було вивчити кондитерський попит в Дніпрі і Києві і за цим я звернувся в 4E Consulting.

Команда провела колосальну роботу і на черзі вже нові контракти. Цього року наш бухгалтер йде на пенсію і протягом 7 днів знайшли гідну заміну.

В цілому, залишився задоволений виконаною роботою і можу з упевненістю рекомендувати 4E Consulting іншим компаніям.

У 2017-2018 розширили сітку наших медіа-носіїв і зіткнулися з проблемами масштабування. Звернулися в 4E Сonsulting і нам запропонували цілий комплекс конкретних кроків щодо поліпшення роботи. Почалося впровадження.

Ми змінили систему мотивації, структуру і бізнес-процеси у відділі продажів. Потім скорегували свою роботу супутніх відділів і побачили результати.

Задоволені співпрацею і рекомендуємо користуватися послугами компанії.

У нас був неефективний відділ продажів. Сейлзи “щось” робили, а результати не росли. Команда 4E Сonsulting провела діагностику.

Через 30 днів отримали план, що складається з 100 поліпшень, для нашого відділу продажів. Ми підібрали оптимальні варіанти і почали впроваджувати.

Зараз нові вакансії закриваємо за 7 днів, а ефективність селзів зросла на 60% +. З упевненістю можемо рекомендувати 4E Consulting.

Був момент, коли не продавали франшизи, а фултайм займалися внутрішніми процесами. Компанія почала буксувати, а тому звернулися в 4E Consulting, щоб створити свій відділ продажів франшиз.

Команди FreshLine і 4E проводили щотижневі спринти. За рік створили відділ продажів, пропрацювали всі процеси, воронку, лідогенерацію.

Ми приділили увагу і методикою презентації, побудували модель взаємодії з потенційними клієнтами. Завдяки рекомендаціям 4E вдалося отримати суттєві результати.

В роботі Департаменту з’явилося “вузьке місце”, яке треба було швидко знайти і усунути. За рекомендацією Олега Дробота я звернувся в компанію 4E Consulting, яка до цього вже реалізувала проекти в Харківській міській раді.

Мені запропонували рішення – провести аудіювання 3-х співробітників, яких я вважав вузьким місцем. В результаті отримав 200-сторінковий звіт з описом актуальної проблеми і варіантами її вирішення.

Якщо сказати коротко про роботу 4E Consulting, то – це дорого, якісно, швидко і клієнтоорієнтовано.

Комунальний заклад «Офіс реформ Харкова» створено недавно і у нас був запит на побудову організаційної структури всередині компанії.

Ми звернулися за допомогою в 4E Consulting, щоб провести фасилітації нашої команди, визначити її основні цінності і зрозуміти, які бізнес-процеси відбуваються всередині.

Разом з командою 4E Consulting нам вдалося провести 2-ухдневную стратсессію і усвідомити глибинні інсайти і точки росту. Чи задоволені роботою і рекомендуємо до співпраці.

В цьому році ми стали клієнтами 4E Consulting. Нам треба було визначити цілі і стратегію розвитку комунального підприємства на найближчі 5 років. Провівши стратсессію, залишилися задоволені професійним підходом Олександра Киценко і його команди.

4E Consulting – це завжди структура, зрозумілий виклад суті проблеми і пропозиції щодо її вирішення. Зайвий раз переконуюся, що можна робити все самим і розраховувати на якісь зміни, а можна звернутися до професіоналів і отримати гарантований результат.

Провідна консалтингова компанія
Ми, 4E CONSULTING. Компанія, яка оптимізує роботу підприємств, підвищуючи їх ефективність. Наша мета — розвивати середній та великий бізнес України.

Основна наша перевага в тому, що ми розвиваємо бізнес комплексно. У нашій команді є експерти в стратегічному менеджменті, продажах, маркетингу, бізнес-аналізі, фінансах та юриспруденції.

Співпрацюючи з нами, вам не потрібно буде шукати підрядників в різних галузях.