Розробка індивідуальної системи утримання ключових співробітників в компанії

Ключовий співробітник – це людина, яка реалізує в компанії свій потенціал і адаптує свої навички та вміння відповідно до потреб компанії. Дані співробітники відрізняються високим рівнем лояльності до компанії, бачать в ній своє майбутнє і поділяють її цінності.

На зростання такого фахівця потрібно від 1 до 3 років. Спеціаліст за цей час досягає необхідної автономності та експертності. Компанія інвестує в розвиток співробітника, для того, щоб він приносив їй більше користі.

“Залишати не можна звільнити”. І поставити кому в цій фразі HR зможе лише тоді, коли оцінить користь від ключового співробітника. Можливо, він чудова людина і на нього хочуть рівнятися колеги, але його результати давно не радують керівництво.

Водночас для конкурентів такий фахівець є ідеальним розв’язання нагальних проблем. Спеціаліст навчався коштом чужої компанії й вчився на власних помилках. Яку б заробітну плату він зараз не хотів, це буде дешевше, ніж навчати такого фахівця “з нуля”. І корисним він може стати прямо зараз. Тому ключові співробітники вашої компанії щодня отримують ряд цікавих і не дуже пропозицій про перехід в іншу компанію.

Для того аби зберегти ключового співробітника в компанії, потрібні не просто точкові управлінські рішення, а побудова комплексної системи утримання персоналу. Вона повинна стати природним продовженням стратегічних цілей компанії.

Сьогодні є багато інструментів, які в комплексі та поодинці зменшують швидку зміну кадрів і зберігають в компанії ключових співробітників – тих, хто має високий потенціал / ефективність / результативність / спеціальні навички. В цьому випадку приділяється велика увага системам мотивації.
Є реальний кейс з нашої практики. До нас звернулася IT-компанія, співробітники якої були атаковані хедхантерами. Всього за 2 місяці конкуренти забрали у компанії 1 девелопера рівня Senior і ще двох рівня – Middle.

Ми почали з оцінки основних мотивів ключових співробітників компанії. Виявилося, що конкуренти розсилали опитувальники під виглядом соцопитувань в Telegram-каналах. За проходження яких давали дисконтні купони на каву, кіно, пиво і т. д. Співробітники охоче заповнювали прості форми опитування за символічні бонуси, а хедхантери отримували ключову інформацію для початку переговорів.

Після виявлення ключових мотивів ми визначили, наскільки вони зараз задоволені. З’ясували, що лише 60% мотивів співробітників були задоволені, решта були на різних стадіях нереалізованості. Наші конкуренти були на крок попереду, вони вже почали розсилати пропозиції щодо реалізації ключових мотивів співробітників.

Зі схожими проблемами стикаються багато компаній, але наша команда знає, як допомогти.

Розробка індивідуальної системи адаптації нових співробітників у вашій компанії

Для того, щоб запобігти ситуації переманювання до іншої компанії, ми створюємо індивідуальну систему утримання ключових співробітників для вашої компанії.

Що ми робимо в рамках розробки системи утримання:

  • визначаємо головні мотиви кожного ключового співробітника вашої компанії;
  • оцінюємо, на якому етапі зрілості знаходиться кожен мотив ключових співробітників (незрілі мотиви, як і застарілі, в будь-який момент можуть змінитися, на них спиратися не можна);
  • розробляємо індивідуальну програму мотивації кожного ключового співробітника (визначаємо заходи й елементи системи для підвищення залученості та лояльності співробітника до компанії);
  • визначаємо ефективний бюджет для мотивації ключових співробітників.

Після впровадження індивідуальної системи утримання ключових співробітників ви отримаєте беззастережну перевагу в конкурентній боротьбі за ваших ключових співробітників з іншими компаніями. Ваші співробітники підуть з вашої компанії виключно через сімейні обставини (зі збереженням можливості повернення).


Залишити заявку
Відгуки

Кондитерська компанія на ринку вже 25 років і ми прагнемо до постійного розширення збуту. Треба було вивчити кондитерський попит в Дніпрі і Києві і за цим я звернувся в 4E Consulting.

Команда провела колосальну роботу і на черзі вже нові контракти. Цього року наш бухгалтер йде на пенсію і протягом 7 днів знайшли гідну заміну.

В цілому, залишився задоволений виконаною роботою і можу з упевненістю рекомендувати 4E Consulting іншим компаніям.

У 2017-2018 розширили сітку наших медіа-носіїв і зіткнулися з проблемами масштабування. Звернулися в 4E Сonsulting і нам запропонували цілий комплекс конкретних кроків щодо поліпшення роботи. Почалося впровадження.

Ми змінили систему мотивації, структуру і бізнес-процеси у відділі продажів. Потім скорегували свою роботу супутніх відділів і побачили результати.

Задоволені співпрацею і рекомендуємо користуватися послугами компанії.

У нас був неефективний відділ продажів. Сейлзи “щось” робили, а результати не росли. Команда 4E Сonsulting провела діагностику.

Через 30 днів отримали план, що складається з 100 поліпшень, для нашого відділу продажів. Ми підібрали оптимальні варіанти і почали впроваджувати.

Зараз нові вакансії закриваємо за 7 днів, а ефективність селзів зросла на 60% +. З упевненістю можемо рекомендувати 4E Consulting.

Був момент, коли не продавали франшизи, а фултайм займалися внутрішніми процесами. Компанія почала буксувати, а тому звернулися в 4E Consulting, щоб створити свій відділ продажів франшиз.

Команди FreshLine і 4E проводили щотижневі спринти. За рік створили відділ продажів, пропрацювали всі процеси, воронку, лідогенерацію.

Ми приділили увагу і методикою презентації, побудували модель взаємодії з потенційними клієнтами. Завдяки рекомендаціям 4E вдалося отримати суттєві результати.

В роботі Департаменту з’явилося “вузьке місце”, яке треба було швидко знайти і усунути. За рекомендацією Олега Дробота я звернувся в компанію 4E Consulting, яка до цього вже реалізувала проекти в Харківській міській раді.

Мені запропонували рішення – провести аудіювання 3-х співробітників, яких я вважав вузьким місцем. В результаті отримав 200-сторінковий звіт з описом актуальної проблеми і варіантами її вирішення.

Якщо сказати коротко про роботу 4E Consulting, то – це дорого, якісно, швидко і клієнтоорієнтовано.

Комунальний заклад «Офіс реформ Харкова» створено недавно і у нас був запит на побудову організаційної структури всередині компанії.

Ми звернулися за допомогою в 4E Consulting, щоб провести фасилітації нашої команди, визначити її основні цінності і зрозуміти, які бізнес-процеси відбуваються всередині.

Разом з командою 4E Consulting нам вдалося провести 2-ухдневную стратсессію і усвідомити глибинні інсайти і точки росту. Чи задоволені роботою і рекомендуємо до співпраці.

В цьому році ми стали клієнтами 4E Consulting. Нам треба було визначити цілі і стратегію розвитку комунального підприємства на найближчі 5 років. Провівши стратсессію, залишилися задоволені професійним підходом Олександра Киценко і його команди.

4E Consulting – це завжди структура, зрозумілий виклад суті проблеми і пропозиції щодо її вирішення. Зайвий раз переконуюся, що можна робити все самим і розраховувати на якісь зміни, а можна звернутися до професіоналів і отримати гарантований результат.

Провідна консалтингова компанія
Ми, 4E CONSULTING. Компанія, яка оптимізує роботу підприємств, підвищуючи їх ефективність. Наша мета — розвивати середній та великий бізнес України.

Основна наша перевага в тому, що ми розвиваємо бізнес комплексно. У нашій команді є експерти в стратегічному менеджменті, продажах, маркетингу, бізнес-аналізі, фінансах та юриспруденції.

Співпрацюючи з нами, вам не потрібно буде шукати підрядників в різних галузях.