Розробка індивідуальної системи утримання ключових співробітників в компанії

Ключовий співробітник – це співробітник, який реалізує в компанії свій потенціал і адаптує свої навички та вміння під потреби компанії. Дані співробітники відрізняються високим рівнем лояльності до компанії, бачать в ній своє майбутнє і поділяють її цінності.

На вирощування такого фахівця йде від 1 до 3 років. Спеціаліст за цей час досягає необхідної автономності та експертизи. Компанія інвестує в розвиток співробітника, для того щоб він приносив їй більше користі.

“Залишати не можна звільнити”. І поставити кому в цій фразі HR зможе тільки тоді, коли оцінить користь від ключового співробітника. Можливо, він чудова людина і на нього хочуть рівнятися колеги, але його результати давно не радують керівництво.

У той же час для конкурентів такий фахівець є ідеальним рішенням їхніх нагальних проблем. Спеціаліст навчався за рахунок чужої компанії і вчився на власних помилках. Яку б заробітну плату він зараз не хотів, це буде дешевше, ніж навчати такого фахівця “з нуля”. І користь він може дати прямо зараз. Тому ключові співробітники вашої компанії щодня отримують ряд цікавих і не дуже пропозицій про перехід в іншу компанію.

Для того щоб зберегти ключового співробітника в компанії, потрібні не просто точкові управлінські рішення, а побудова комплексної системи утримання персоналу. Вона повинна стати природним продовженням стратегічних цілей компанії.

Сьогодні є багато інструментів, які в комплексі і поодинці зменшують швидку зміну кадрів і зберігають в компанії ключових співробітників – тих, хто має високий потенціал / ефективність / результативність / спеціальні навички. В цьому випадку приділяється велика увага системам мотивації.
Є реальний кейс з нашої практики. До нас звернулася IT-компанія, співробітники якої були атаковані хедхантерами. Всього за 2 місяці конкуренти забрали у компанії 1 девелопера рівня Senior і двох рівня Middle.

Ми почали з оцінки основних мотивів ключових співробітників компанії. Виявилося, що конкуренти розсилали опитувальники під виглядом соцопитувань в Telegram-каналах. За проходження опитування давали дисконтні купони на каву, кіно, пиво і т. д. Співробітники охоче заповнювали прості форми опитування за символічні бонуси, а хедхантери отримували ключову інформацію для початку переговорів.
Після виявлення ключових мотивів ми визначили, наскільки вони зараз задоволені. З’ясували, що тільки 60% мотивів співробітників були задоволені, решта були на різних стадіях нереалізованості. Наші конкуренти були на крок попереду, вони вже почали розсилати оффер з пропозиціями щодо реалізації ключових мотивів співробітників.

Зі схожими проблемами стикаються багато компаній, але наша команда знає, як допомогти.

Розробка індивідуальної системи адаптації нових співробітників у вашій компанії

Для того щоб попередити ситуацію переманювання до іншої компанії, ми створюємо індивідуальну систему утримання ключових співробітників для вашої компанії.

Що ми робимо в рамках розробки системи утримання:

  • визначаємо головні мотиви кожного ключового співробітника вашої компанії;
  • оцінюємо, на якому етапі зрілості знаходиться кожен мотив ключових співробітників (незрілі мотиви, як і застарілі, в будь-який момент можуть змінитися, на них спиратися не можна);
  • розробляємо індивідуальну програму мотивації кожного ключового співробітника (визначаємо заходи і елементи системи для підвищення залученості і лояльності співробітника до компанії);
  • визначаємо ефективний бюджет для мотивації ключових співробітників.

Після впровадження індивідуальної системи утримання ключових співробітників ви отримаєте беззастережну перевагу в конкурентній боротьбі за ваших ключових співробітників з іншими компаніями. Ваші співробітники підуть з вашої компанії тільки за сімейними обставинами (зі збереженням потенціалу повернення).


Залишити заявку
Відгуки

Кондитерська компанія на ринку вже 25 років і ми прагнемо до постійного розширення збуту. Треба було вивчити кондитерський попит в Дніпрі і Києві і за цим я звернувся в 4E Consulting.

Команда провела колосальну роботу і на черзі вже нові контракти. Цього року наш бухгалтер йде на пенсію і протягом 7 днів знайшли гідну заміну.

В цілому, залишився задоволений виконаною роботою і можу з упевненістю рекомендувати 4E Consulting іншим компаніям.

У 2017-2018 розширили сітку наших медіа-носіїв і зіткнулися з проблемами масштабування. Звернулися в 4E Сonsulting і нам запропонували цілий комплекс конкретних кроків щодо поліпшення роботи. Почалося впровадження.

Ми змінили систему мотивації, структуру і бізнес-процеси у відділі продажів. Потім скорегували свою роботу супутніх відділів і побачили результати.

Задоволені співпрацею і рекомендуємо користуватися послугами компанії.

У нас був неефективний відділ продажів. Сейлзи “щось” робили, а результати не росли. Команда 4E Сonsulting провела діагностику.

Через 30 днів отримали план, що складається з 100 поліпшень, для нашого відділу продажів. Ми підібрали оптимальні варіанти і почали впроваджувати.

Зараз нові вакансії закриваємо за 7 днів, а ефективність селзів зросла на 60% +. З упевненістю можемо рекомендувати 4E Consulting.

Був момент, коли не продавали франшизи, а фултайм займалися внутрішніми процесами. Компанія почала буксувати, а тому звернулися в 4E Consulting, щоб створити свій відділ продажів франшиз.

Команди FreshLine і 4E проводили щотижневі спринти. За рік створили відділ продажів, пропрацювали всі процеси, воронку, лідогенерацію.

Ми приділили увагу і методикою презентації, побудували модель взаємодії з потенційними клієнтами. Завдяки рекомендаціям 4E вдалося отримати суттєві результати.

В роботі Департаменту з’явилося “вузьке місце”, яке треба було швидко знайти і усунути. За рекомендацією Олега Дробота я звернувся в компанію 4E Consulting, яка до цього вже реалізувала проекти в Харківській міській раді.

Мені запропонували рішення – провести аудіювання 3-х співробітників, яких я вважав вузьким місцем. В результаті отримав 200-сторінковий звіт з описом актуальної проблеми і варіантами її вирішення.

Якщо сказати коротко про роботу 4E Consulting, то – це дорого, якісно, швидко і клієнтоорієнтовано.

Комунальний заклад «Офіс реформ Харкова» створено недавно і у нас був запит на побудову організаційної структури всередині компанії.

Ми звернулися за допомогою в 4E Consulting, щоб провести фасилітації нашої команди, визначити її основні цінності і зрозуміти, які бізнес-процеси відбуваються всередині.

Разом з командою 4E Consulting нам вдалося провести 2-ухдневную стратсессію і усвідомити глибинні інсайти і точки росту. Чи задоволені роботою і рекомендуємо до співпраці.

В цьому році ми стали клієнтами 4E Consulting. Нам треба було визначити цілі і стратегію розвитку комунального підприємства на найближчі 5 років. Провівши стратсессію, залишилися задоволені професійним підходом Олександра Киценко і його команди.

4E Consulting – це завжди структура, зрозумілий виклад суті проблеми і пропозиції щодо її вирішення. Зайвий раз переконуюся, що можна робити все самим і розраховувати на якісь зміни, а можна звернутися до професіоналів і отримати гарантований результат.

Провідна консалтингова компанія
Ми, 4E CONSULTING. Компанія, яка оптимізує роботу підприємств, підвищуючи їх ефективність. Наша мета — розвивати середній та великий бізнес України.

Основна наша перевага в тому, що ми розвиваємо бізнес комплексно. У нашій команді є експерти в стратегічному менеджменті, продажах, маркетингу, бізнес-аналізі, фінансах та юриспруденції.

Співпрацюючи з нами, вам не потрібно буде шукати підрядників в різних галузях.