Менеджмент

Включаємося в роботу після карантину. Поради від 4E CONSULTING

22 травня, грунтуючись на даних ВООЗ, карантин буде продовжено і почнеться 2-й етап його послаблення. Офіси багатьох українських компаній спорожніли: співробітників відправили додому, щоб не допустити зараження, а ділові зустрічі й наради перейшли в Zoom.

Комусь стало звично працювати з дому, а хтось тільки в офісі знаходить ту саму продуктивність. Вже скоро співробітники почнуть повертатися до звичного графіку, але як зробити так, щоб перші робочі дні приносили задоволення, а не перетворилися на випробування?

Почнемо з того, що немає універсальної схеми для швидкого повернення до робочого стану. Хтось на карантині відпочив від рутини й повертається в офіс повним сил і ентузіазму. А комусь доводилося працювати й одночасно встигати робити всі домашні справи.

У перший день краще зібрати команду на неформальне посткарантинне зібрання. На ньому колеги поділяться своїми враженнями та розкажуть про те, як проживали свою самоізоляцію. Після такої зустрічі співробітники зарядяться позитивними емоціями й легше включаться в проєкти.

Вхід в роботу повинен бути поступовим. Співробітникам краще вирішувати невеликі завдання, залишаючи глобальні плани на потім. Їм потрібно робити те, що у них чудово виходить тут і зараз, а всі експерименти, які можуть “не вистрілити”, відкласти на пару тижнів.

З чого можна почати:

  • Перевірити робочу пошту і завдання в календарі;
  • Отримати коротке зведення про життя компанії;
  • Визначити пріоритети на перший робочий тиждень;
  • Скласти приблизний план роботи.

Кількість роботи точно зросте, і клієнти захочуть швидких результатів. Але тут відмінно спрацює правило “крок вперед і два назад”. Коли у співробітників почне падати продуктивність і зростати напруга, їм потрібно зробити паузу. Як? На один день повернутися в “карантинний” стан. Вже на наступний ранок ефективність виросте в рази.

Коли емоції вляжуться і мозок буде готовий працювати на максимум, доведеться зайнятися найпростішими речами. Під час карантину багато їли або пили більше, ніж цього вимагав організм. З’явилися погані харчові звички й зайві кілограми? Тоді доведеться працювати з наслідками, і допоможе правильне харчування.

Який ефект:

  • Зниження навантаження на організм;
  • Поліпшення сну;
  • Повернення бадьорості.

Багато керівників хочуть, щоб співробітники відразу були бадьорими й ефективними, але так не буває. Карантин міг вибити з колії навіть ветеранів продуктивності команди. HR-ам важливо спостерігати за тим, як всі адаптуються до роботи. Одному буде корисна проста порада, а іншому – невеликий мотиваційний спіч.

Робочі процеси рано чи пізно відновляться. Колеги, які навчилися розуміти один одного на планівках в ZOOM, зможуть працювати ефективніше, ніж до карантину. Важливо проявляти увагу до оточуючих, і тоді команда швидше включиться в робочий ритм.

Вернуться к списку