Маркетинг

5 типових помилок спікера у презентації проекту

Правильно створена презентація – це, звичайно, дуже важливо.

Але, повірте, вона навряд чи стане для вас рятувальним кругом, якщо ви як слід не попрацюєте над своїм виступом.
Розповімо про основні промахи:

1. Погано відрепетирувана мова

Щоб доносити до аудиторії інформацію легко і невимушено, потрібно досить багато разів її ‘прогнати’. Ви можете підглядати у свої замітки або на слайди, але робити це потрібно рідко і швидко. Правильно збудовані інтонації, паузи в потрібних місцях, плавні переходи від одного слайда до іншого – все це вимагає ретельної підготовки.

Скільки разів репетирувати? Все залежить від вашого досвіду. Але не менше 3-4 разів.

2. ‘Впихнути невпихоме’

1 слайд – одна ключова думка. Якщо ви починаєте занадто заглиблюватися в деталі, навантажуючи аудиторію зайвою інформацією, слухачі швидко втомляться і втратять інтерес до виступу. Якщо ваша презентація передбачає значні інформаційні пояснення, краще зробити роздруківки й роздати бажаючим або розмістити на слайдах потрібні посилання.

3. Недотримання таймінгу

Занадто коротко і дуже довго – погано в обох випадках. Слухачі заздалегідь знають передбачуваний час вашого виступу. Закінчите швидше покладеного – підірвете їхню довіру. Затягнете презентацію – втомити їх і навіть розсердився. При репетиціях завжди користуйтеся таймером, чітко знайте, скільки часу ви витрачаєте на кожен слайд і всю презентацію в цілому (з точністю до 1-2 хвилин).

4. Технічна непідготовленість

Якщо ви почнете розбиратися, де що включається і як регулюється, за 5 хвилин до початку виступу, та до того ж виявите проблеми, які неможливо вирішити миттєво, ви ризикуєте провалити всю презентацію.
Приїдьте на місце проведення заздалегідь. Налаштуйте обладнання, подивіться, як ваша презентація буде виглядати на екрані, перевірте мікрофон і дистанційне керування. В ідеалі – проведіть генеральну репетицію.

5. Невпевненість, розгубленість

Форс-мажорні обставини не попереджають про свій прихід.

Забарахлила техніка в процесі виступу, один зі слухачів вступив з вами в гостру дискусію і все ніяк не вгамується, ви спіткнулися і впали перед натовпом народу – може бути все, що завгодно.

Знаємо, це складно, але все ж – не губіться. Будьте впевнені в собі й ставтеся до подібних казусів з часткою гумору. До речі, вдалий жарт в таких ситуаціях лише додасть вам симпатій аудиторії. Зрештою, всі ми люди й ніхто не застрахований від непередбачених обставин.

Публічні виступи – це завжди випробування. Але і величезний досвід) Бажаємо вам успіху!

Вернуться к списку