HR

Основи ефективної команди

Ефективна і дружна команда – запорука успішної компанії. На шляху становлення цієї команди стоїть безліч внутрішніх протиріч і сумнівів, де люди можуть не погоджуватися і йти, конфліктувати й сваритися. Але в підсумку залишаються ті люди, яких можна назвати злагодженим колективом при дотриманні ключових критеріїв. Про це і поговоримо в сьогоднішній статті.

Як створити ефективну команду?

Неможливо сформувати повний і категоричний набір правил, дотримання яких обов’язково призведе до створення ефективної команди. Причини успіхів складніше. Однак можна виділити основні елементи ефективної роботи.

Створення робочої атмосфери

Атмосфера на робочому місці або в офісі повинна бути комфортною, не містити очевидної напруги, люди – залученими й зацікавленими процесом роботи.

Розподіл і обговорення цілей і завдань команди

Завдання в команді повинні бути прописані, а не задані усно. Цілі добре розуміються і приймаються усіма членами команди, завдання обговорюється у вільній формі до тих пір, поки всі члени команди не розподілять свої обов’язки в її виконанні.

Критика

Деструктивної критики бути не повинно. Особисті напади, як відкриті, так і завуальовані, зовсім відсутні або вони легко вирішувані. Пам’ятайте, що критика – це цілком нормальна форма оцінки тих чи інших завдань без переходу на особистості.

Позиція керівника

Керівник – це лідер, а не бос. Він бере на себе відповідальність за факапи команди. Керівник не повинен домінувати. Також важливо вибудувати довіру між колективом і лідером, щоб співробітники відчували себе повноцінними членами команди, а не тільки ‘робочою силою’.

Ставлення до дискусій

В ефективній команді дискусії вітаються. У дискусіях повинні брати участь всі, а також всі можуть висловити свою точку зору без засуджень поглядів інших.

Команда – це цілісний організм, у якого є одна спільна мета. Якщо команда неефективна, як і організм, вона може здавати позиції й не з усім справлятися або не справляються зовсім. Ми бажаємо, щоб ваш організм завжди залишався здоровим, а команда ефективною!

Вернуться к списку